Sporx Extra Arama Logo

Ümit Özat ve Ayhan Akman'dan derbi değerlendirmesi
13

ÖZAT VE AKMAN'DAN DERBİ SÖZLERİ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki derbiyi iki takımın eski oyuncuları Ayhan Akman ve Ümit Özat değerlendirdi.
12

DOĞRU BİR KARAR DEĞİL

Cocu'nun gönderilmesinin doğru bir karar olduğuna inanmayanlardanım. Fenerbahçe'de iki teknik direktörü vardı, Cocu ve Koeman. Dolayısıyla çok da bir teknik adam arayışlarında olduklarını düşünmüyorum. Koeman ile yola devam edeceklerini düşünüyorum. Cocu'yu şöyle eleştirebliirim. 3'lü oynarken takım daha dengeliydi. Pozisyonları 4'lü oynadığı maçlarda verdi. Ankaragücü, Sivas, Rize maçlarını Trnava maçından daha az önemsersen... Ligi küçümsediğini düşündüm bu kadro yapısıyla. (ÜMİT ÖZAT)
11

BAŞARISIZLIK KORKUSU VAR

Fenerbahçe'nin Galatasaray ve Başakşehir'e göre kadrosu zayıf. Ayrıca Cocu'nun yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum. Zaten bu sabrı göstermeyeceğiniz belliydi. Bir de sonuç hiç gelmedi. Fenerbahçe'de bir de başarısızlık korkusu var. Galatasaray'ın Kadıköy'de senede bir gün yaşadığı korkuyu, şimdi Fenerbahçe hergün yaşıyor. (ÜMİT ÖZAT)
10

AYKUT KOCAMAN VE VOLKAN DEMİREL

Devrim her zaman kendi evlatlarını yemeyle başlar. Neyşe başladı bu devrim. Önce Aykut Kocaman ile sonra Volkan Demirel ile... Sen 10. hafta hoca gönderiyorsan 'Ben farklı bir felsefeyle geldim' diyemezsin. İnsanlar buna inanmaz. Cocu değil, Madam Coco da olsa burada kalmayacak Fenerbahçe. (ÜMİT ÖZAT)
9

MOURINHO GELSE OLMAZ...

Bugün buraya Mourinho'yu da getirsen bu takım artık şampiyonluğa ortak olacak konumda değil. (ÜMİT ÖZAT)
8

10. HAFTA HOCA GÖNDERİLİR Mİ?

Avrupalı gelir, bir sene önce 3. bitirmiş takımı 2. yaparsa 'Başarılıyım' der. 3 sene PSV'de şampiyon olmuş antrenörlünü tartışamayız. Löw, seninle şampiyon olamadı Adana'yı küme düşürdü. Almanya ile Dünya Kupası'nı kazandı. 10. hafta bir teknik adam gönderilir mi ya?.. (ÜMİT ÖZAT)
7

ÇABUK ÇIKACAK OYUNCU YOK

Fenerbahçe'nin kaptığı toplarla çabuk atağa çıkacak oyuncuları yok. Bu futbol oyunu. Bir kale sende var, bir kale onda. Bir takım sürekli hücum etmez ki... Fenerbahçe'nin çabuk oyuncuları yok topu alıp hızlı hücuma çıkacak. (ÜMİT ÖZAT)
6

GALATASARAY'IN HANDİKABI...

Galatasaray kadro yapısı olarak avantajlı ama handikabı şu, oyunu hep önde basarak oynamak istiyor. Galatasaray baskılı oynarsa pozisyon yiyebilir. Bu baskıda arkadaki stoperin biri Cannavaro olsa ne olur, dünyanın en çabuk stoperi olsa ne olur? Baskıyı bir kişi eksik yaparsa, domino gibi bozulur. Bir Gomis avantajı vardı, artık o da yok. (ÜMİT ÖZAT)
5

TAKSİM'DE MUĞDAT VE ÖMER'İ TANIMAZLAR

Bir sağ bekten, sol bekten ne istiyoruz? Bir maçta 30 tane orta yapsın. Hayır sen asli görevini yapacaksın. Eskiden Anadolu takımmları İstanbul'da 2-0 kaybedince 'İyi, fark yemedik' diyorlardı. Bu işin bir gerçeği var; öndeysen rakibi mutlaka bekleyeceksin ki golü atması gereken rakibin. Gol atması gereken onlar. Rakip var, her maç 4-0 5-0 bitmez. Galatasaray, 14. Akhisar'dan 2 tane oyuncu aldı ya. Ama bugün Taksim'de çıksalar 10 kişiden 7'si tanımaz Muğdat ile Ömer'i... (ÜMİT ÖZAT)

4

İKİ ÖNEMLİ EKSİK VAR

İki takım da problemli. Fenerbahçe'nin durumu ortada. Galatasaray'dan daha fazla problemleri var. Galatasaray'ın iç saha performansı favori gösteriyor ama sakatlık problemleri var. Gomis'in de eksikliğini düşünürsek çok büyük eksiklik. Bence en önemli eksikler Fernando ve Yuto. Fernando Avrupa'nın en önemli oyuncularından bir tanesi. Yuto'nun saha içindeki varlığı Galatasaray'ı başka bir oyuna itiyor. (AYHAN AKMAN)
3

ERKEN BİR GOL GELİRSE...

Galatasaray'da en önemli isimler Garry Rodrigues ve Onyekuru olacaktır. Karşılarında oynayanların çok zorlanacağını düşünüyorum. Hele ki gol erken gelirse... (AYHAN AKMAN)
2

ÜSTÜNLÜK KURAMAZLAR

Galatasaray hep önde oynamaya alışık bir takım. Bu maçta öyle olacak. İlk golü bulursa Onyekuru ve Rodrigues, Hasan ve Şener'i oldukça zorlayacaktır. Jailson, Benzia ve Eljif'in fiziksel olarak Donk, Ndiaye ve Belhanda'ya üstünlük kurabileceğini sanmıyorum. (AYHAN AKMAN)
1

SÜREKLİ DEFANSİF OYNAYAMAZSIN

Fenerbahçe ile sürekli defansif oynayamazsın. Fenerbahçe'nin sezon başı planlaması yanlıştı, Cocu da yanlıştı. (AYHAN AKMAN)